نتیجه بازی ایران و روسیه - سه شنبه 18 مهر 96

ساخت وبلاگ
چکیده : تساوی شیرین در کازان آره‌ناملی پوشان ایران هفت سال پس از پیروزی برابر روسیه، باز هم بازی را به این ت... با عنوان : نتیجه بازی ایران و روسیه - سه شنبه 18 مهر 96 بخوانید :

تساوی شیرین در کازان آره‌نا

image

ملی پوشان ایران هفت سال پس از پیروزی برابر روسیه، باز هم بازی را به این تیم واگذار نکردند و این بار در خانه این تیم با تساوی به کار خود پایان دادند. 

 

تیم ملی روسیه

ندری لونف، ایلیا کوتپوف، ویکتور واسین(46 ژیکیا)، فدور کودریاشوف، ماریو فرناندز(66 سامدوف)، دیمیتری تاراسوف(64 کوزیائف)، الکساندر اروخین، کنستانتین رائوش، الکسی میرانچوک(56 پولوز)، اسمولوف(83 زابولتنی) و الکساندر کوکورینس
مربی: چرچسوف

تیم ملی ایران


علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری(83 رامین رضاییان)، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی(3+90 احمد عبدالله زاده)، سعید عزت اللهی(80 روزبه چشمی)، وحید امیری، علیرضا جهانبخش(64 سامان قدوس)، مهدی طارمی(75 اکبر ایمانی) و سردار آزمون(کاوه رضایی 63)
سرمربی: کارلوس کی‌روش

image

شرح گل ها
 


روسیه 0 ایران 1(دقیقه 58، سردار آزمون): حرکت زیبای طارمی و گذر او از مدافع مستقیم خود با پاس به موقع و فوق العاده او ادامه یافت و فرصت ایده آلی برای سردار آزمون به وجود آمد و او نیز در فاصله چند قدمی دروازه، اولین بازی را به ثمر رساند.

روسیه 1 ایران 1(دقیقه 74، پولوز): حرکت مشکوک به آفساید بال راست روس ها با چند گام حرکت او ادامه یافت و در نهایت پاس در عرض او در موقعیتی ایده آل به پولوز رسید و او نیز با یک ضربه بغل پا به راحتی دروازه ایران را باز کرد.

شرح بازی


 

دو تیم ملی ایران و روسیه به مانند پایان نیمه اول باز هم با تساوی به کار خود پایان دادند. البته این بار با تساوی یک بر یک.
همانطور که قابل پیش بینی بود بازی با حملات روس ها آغاز شد و آنها در سعی در باز کردن دروازه ایران در دقایق ابتدایی بازی داشتند. اتفاقی که به دلیل سیستم بازی ایران هیچگاه نیفتاد. سیستمی که به مانند اغلب بازی های بزرگ و حساس مبتنی به دفاع منطقی و استفاده به موقع از ضدحملات است. البته تیم حریف در بیست دقیقه ابتدایی بازی تنها سعی در گلزنی داشت و عملا موفق به ایجاد موقعیتی خطرناک روی دروازه ایران نشد تا ملی پوشان کشورمان پس از حدود بیست دقیقه اولین فرصت حساس بازی را ایجاد کنند.
پس از گذشت از میانه های نیمه اول دو تیم کمی بی پرواتر سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند و به همین به نسبت بازی بهتری را از دو تیم شاهد بودیم. ملی پوشان کشورمان با ضدحملات خود و عبور توپ از میان مدافع حریف چند بار توانستند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند اما موفق به فروریختن آن نشدند در طرف دیگر نیز روسیه تلاش در کشاندن بازی به کناره ها و از ارسال از جناحین داشت تا بدین ترتیب دروازه ایران را باز کند که آن هم اتفاق  نیفتاد تا دو تیم با تقسیم امتیازات به کار خود در نیمه اول پایان دهند.
اما برخلاف نیمه اول، نیمه دوم این دیدار ملی پوشان ایران نیز به مانند تیم میزبان به دنبال باز کردن دروازه حریف بودند. شاگردان کی روش در دقایق ابتدایی خصوصا تلاش کردند تا بتوانند از حریف خود پیش بیفتند اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه سیزده دقیقه پس از آغاز بازی در نیمه دوم هماهنگی دو مهاجم تیم ملی باعث شد دروازه روسیه باز شود و ملی پوشان مزد بازی خوب خود را در نیمه دوم بگیرند. پس از این گل باز هم هماهنگی طارمی و آزمون چیزی نمانده بود تا برای ایران گل به همراه داشته باشد که این اتفاق نیفتاد.
پس از گل تیم ملی و حملات شاگردان کی روش، تیم میزبان بازهم حملات خود را شروع کرد تا حداقل بتواند بازی را به تساوی بکشانند و در نهایت نیز این اتفاق افتاد و تیم ملی روسیه موفق به باز کردن دروازه ایران شد. پس از این اتفاق طبیعی بود که تیم میزبان فشار را روی دروازه ایران بیشتر کند تا بتواند با پیروزی به کار خود پایان دهد اما هوشیاری مدافعان و دروازه بان ایران باعث شد تا باز هم ایران اسیر روسیه نشود و هفت سال پس از پیروزی برابر این تیم با تساوی به کار خود پایان دهد.


 

image

بهترین بازیکن


بازی خوب ملی پوشان ایران در دیدار برابر روسیه باعث توقف این تیم شد و در این میان تعدادی از بازیکنان تیم ملی موفق به ارائه بازی تاثیرگذارتری شدند. سیدجلال حسینی یکی از این بازیکنان است که در قلب خط دفاعی ایران درخشان ظاهر شد و توانست بسیاری از حملات مهاجمان روسیه را خنثی کند.
مهدی طارمی نیز با عملکرد خوب خود توانست یک پاس گل فوق العاده مهیا کند و یکی دو بار نیز روی دروازه روس ها خطر آفرین باشد. علیرضا بیرانوند نیز بازی خوبی در برابر روسیه به انجام رساند او چند بار با سیوهای به موقع خود مانع فروریختن بیشتر دروازه ایران شد.

اتفاق ویژه

تیم ملی روسیه برای دومین بار پیاپی نتوانست از پس تیم ملی ایران بربیاید. آنها برخلاف هفت سال پیش که در کشوری دیگر برابر ایران قرار گرفتند و بازی را واگذار کردند این بار در خانه و در یکی از ورزشگاه های جام جهانی از ایران پذیرایی کردند و در حالی که بازهم از شاگردان عقب بودند بازی را به تساوی کشاندند تا یکبار دیگر موفق به کسب برتری نشوند.

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت: 2:43